JAK POWSTAJE PYŁEK PSZCZELI?
Jak to się dzieje, że pyłek z kwiatka trafia do naszej kuchni? Jak małe przyjaciółki pszczółki pracują, żebyśmy mogli korzystać z tej naturalnej bomby witaminowej?
CZY PSZCZOŁY ZASYPIAJĄ NA ZIMĘ
I tak i nie. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Pszczoły to niezwykle dobrze funkcjonujący zespół, koniecznie sprawdź jak działa zimą.
ILE KALORII MA MIÓD?
Zdrowy styl życia i dbałość o ciało zyskuje na znaczeniu. Coraz bardziej zwracamy uwagę na jakość pożywienia oraz wpływ na zdrowie. Sporo z nas pragnie długiego życia w dobrej kondycji psychofizycznej. Czy warto zastąpić słodycze miodem i co ma "lepsze" kalorie?
JESIEŃ W PASIECE
Jesień w pasiece dla pszczelarza tak naprawdę zaczyna się już z końcem sierpnia. To wtedy kończą się pożytki, z których można zrobić miodobranie. Pszczoły mają już wtedy znacznie mniej możliwości do zbierania nektaru czy pyłku i tu bardzo istotną rolę zaczyna odgrywać pszczelarz.
LATO W PASIECE
Lato w pasiece oznacza szczyt pracy pszczół i pszczelarzy. W związku z intensywnym kwitnieniem wielu roślin miododajnych, pszczoły nie zwalniają tempa, ponieważ chcą przynieść do ula jak najwięcej nektaru - żeby przetrwać zimę. Dla pszczelarzy lato to czas bardzo intensywnej pracy przy miodobraniu, ale nie tylko.
Pokazuje 1 do 5 z 13 (1 stron)