

Zdjęcia mają charakter poglądowy.
Polityka bezpieczeństwa
już od 225zł!
Bezpłatny zwrot do 14dni.
Miód leśny 400 g lub 0,9L 1200 g – miód leśny z nadnoteckich łąk i lasów z obszaru Natura2000 Dolina Noteci. Barwa ciemnozielona, brązowa, ciemnobrązowa.
Właściwości miodu leśnego:
Ewentualny osad jest pochodną procesu pozyskiwania miodu, zabezpiecza miód przed negatywnym wpływem otoczenia. Zdjęcia mają charakter poglądowy.
Odkryj miód leśny dostępny w naszej ofercie i ciesz się jego unikalnym smakiem.
Znany jest pod różnymi nazwami - miód spadziowy, miód leśny, a nawet miód królewski. To naprawdę wyjątkowy produkt! Uważany za jeden z najbardziej wartościowych miodów, ze względu na swój bogaty skład, a także unikatowe właściwości prozdrowotne. Jedząc go, faktycznie możesz poczuć się jak władca świata - rozpieści on Twoje kubki smakowe, a także zadba o samopoczucie i ciało.
Warto także wspomnieć o tym, że oprócz tego, że to produkt naturalny, to także ekologiczny - i to na wielu poziomach! Pszczoły zbierają spadź wyłącznie w lasach o niskim stopniu zanieczyszczenia przez człowieka. Wypróbuj go koniecznie! W naszym sklepie kupisz ten miód z terenów leśnych w bardzo atrakcyjnej cenie. Przy okazji wesprzesz także lokalną, polską, rodzinną firmę!
Wiele osób wie, jak i z czego powstają miody nektarowe. Należą one z resztą do najbardziej rozpowszechnionych. Jeśli zaś chodzi o miód leśny, niewielka grupa ludzi będzie w stanie poprawnie określić jak powstaje. Postaramy się nieco rozjaśnić tę sytuację i opowiedzieć Ci o miodzie spadziowym - z czego powstaje i w jaki sposób? Dowiesz się tego czytając dalej.
Miód spadziowy (leśny) nie powstaje z kwiatowego nektaru. Jego powstanie zawdzięczamy temu, że pszczoły zbierają spadź - przetworzony przez owady sok z drzew. Spadź może być zarówno iglasta, jak i liściasta. W naszym sklepie online znajdziesz miód leśny ze spadzi liściastej.
Zatrzymajmy się na chwilę na spadzi oraz na tym, w jaki sposób ona powstaje. Owady, takie jak czerwce, mszyce i miodówki, pasożytujące na drzewach pobierają soki z liści, igieł i gałęzi. Przetwarzają go i wydalają jako lepki płyn o słodkim posmaku. Jego krople pozostawiane są na drzewach, skąd pobierają go pszczoły, a następnie transportują do ula, gdzie poddawany jest dalszym przemianom. To właściwie cała tajemnica. Teraz, gdy już wiesz, z czego jest miód spadziowy - koniecznie zapoznaj się z jego doskonałymi właściwościami!
Miody spadziowe można podzielić na dwa typy: liściasty oraz iglasty. Ponieważ w ofercie naszego sklepu internetowego mamy wyśmienity miód pierwszego typu, skupimy się właśnie na nim. Spadź liściasta najczęściej pochodzi z lip, klonów lub dębów.
Miody spadziowe są prawdziwie wyjątkowe i zdecydowanie zasłużyły na to, aby nazywać je królewskimi. Gorąco zachęcamy do jego spożywania każdego. Wszystkie miody z naszej pasieki są niezwykle zdrowe i warte tego, aby dać im szansę stania się składnikiem zdrowej, zbilansowanej i różnorodnej diety.
W miodach leśnych znajdziesz:
Co ciekawe, jest to jedyny typ miodu, w którego składzie znaleźć można srebro, cynę, molibden, a także wanad. Jest w nich także dużo białek, aminokwasów i enzymów oraz małe ilości witamin: A, B2, B6, C, PP oraz K.
Specyficzne kody